O autorze
Przekuwanie wizji w projekt – tym się dotychczas zajmowałem. Skuteczność to jedna z moich głównych zalet. Do tej pory pomogliśmy wystartować projektom z obszaru B+R i innowacji o łącznej wartości ponad 120 milionów złotych. Zdarza mi się projekty także oceniać, ponadto brałem udział w kilkudziesięciu procesach analizy opłacalności biznesowej wyników projektów, najczęściej technologii, tworzenia strategii ich urynkowienia, wycen.

Unikalna szansa kooperacji zarówno ze środowiskiem naukowym, biznesowym, inwestorskim jak i urzędniczym umożliwia poznanie bardzo zróżnicowanego, jak się okazuje, podejścia do innowacji. Pomimo, iż przedstawicielom każdej z tej grup przyświeca często ten sam cel, tj. wzrost innowacyjności, wciąż moim zdaniem, w większości nie potrafią się oni zdobyć na „elastyczność” narzucając innym swoją wizję kreowania ekosystemu innowacji. Brak zrozumienia wzajemnych potrzeb, jest według mojej opinii, jedną z głównych przyczyn dlaczego takie kraje jak Estonia czy Słowenia mogą a my wciąż jeszcze nie.
Stąd też, bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w projekcie innpoland.pl, gdzie za pośrednictwem Bloga będę próbował odnieść się do różnych aspektów związanych z kreowaniem i wdrażaniem innowacji. Postaram się w pewnym sensie pośredniczyć w przedstawieniu podejścia do innowacyjności wskazanych grup uczestników tworzącego się w Polsce ekosystemu innowacji, a w szczególności, ich oczekiwań względem siebie.

Zapraszam do dyskusji!

Jak robią to nauka z biznesem w skali nano? InterNanoPoland 2017

Szybki rozwój branży nanotechnologii w Polsce jest więcej niż zauważalny, wg GUS zatrudnienie w tym obszarze wzrosło w latach 2013-15 z 755 do 1296 etatów, z czego blisko jedna trzecia to etaty badawcze. Branża ta jest ściśle powiązana z sektorem nauki, co więcej, nie skłamię jeśli napiszę, że większość aktualnych firm ją tworzących, to projekty naukowe zamienione na biznes. O wiele z nich pytają na całym świecie.

Ze skali nano do makro, czyli jak radzi sobie polska branża nanotechnologii?

Najlepiej zapytać u źródła, najbliższa okazja 22-23 czerwca na InterNanoPoland 2017 w Katowicach, gdzie o przepis na sukces będzie można podpytać m.in. przedstawicieli XTPL, polskiego „nanostartupu” o którym głośno na całym świecie (swoją drogą, to doskonała okazja dla inwestorów, gdyż XTPL wybiera się nie długo na giełdę).

INP2017 to dobra propozycją nie tylko dla ludzi z branży ale też, a może przede wszystkim dla tych, którzy poszukują nowych rozwiązań w swoim obszarze działalności (od Automotive do Zbrojeń). Organizatorzy przewidzieli konkurs dla start-upów, gdzie zaprezentują się najbardziej obiecujące nanoprojekty:

- KMNano
- Smart Nanotechnologies
- AGP Products
- NeWave Technologies
- Nanopoz
- XTPL
- Cardiocub

Podsumowując, druga już edycja konferencji skupi się na tematyce zastosowania nauki w przemyśle, funkcjonalizacji materiałów i ich użyteczności w medycynie, nowości w dziedzinach prawno-etycznych, najnowszej aparatury badawczej oraz możliwości rozwoju projektów badawczo-rozwojowych. Program konferencji przewiduje sesje naukowo-biznesowe a także sesje poświęcone finansowaniu projektów oraz badań naukowych.
Z tego co wiem nie zostało zbyt wiele wolnych miejsc więc warto zapewnić sobie miejsce wśród liderów branży nanotechnologii - internanopoland.com

Raport GUS dotyczący branży nanotechnologicznej - LINK
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...